2 Ağustos 2011 Salı

Summer Cup’11 Türkiye Kupası İstanbul Etabıyla Sona Erdi

16 Erkek ve 3 Bayan takımının mücadele ettiği Summer Cup’11 Kalamış etabı pazar günü oynanan maçlarla tamamlandı. Erkekler finalinde Ali Peçen – Soner Erdoğmuş çiftini tie-break seti sonucunda 2-1 mağlup eden Can Ayvazoğlu – İsmail Dericioğlu ikilisi Hopa’dan ardından Kalamış etabında da birinci oldular.

Marmaris ve Hopa’dan sonra Kalamış’ta da 2.olan Ali Peçen – Soner Erdoğmuş çifti genel klasmanda birinciliğe ulaşıp Türkiye Kupası serisinin erkekler şampiyonluğunu kazandılar.

Bayanlarda ise genel klasmanda şampiyonluğunu daha önceden ilan eden Hatice-Pınar ikilisi, Kalamış Etabında direk final oynama hakkı kazandılar. Finale çıkan diğer takım ise Nurcan-Tuğçe çiftini 2-0 yenen Hande-Didem ikilisi oldu. Final maçını 2-0 kazanan Pınar-Hatice ikilisi Kalamış etabının şampiyonluğu yanında üç ayaktan oluşan Türkiye Kupası serisinin şampiyonluğunu kazandılar.


Summer Cup Organizasyon ve Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen Plaj Voleybolu Türkiye serisi Kalamış Etabı son derece başarılı bir organizasyondu. Marmaris etabından sonra Kalamış organizasyonunun da sorumluluğunu üstlenen Onur Ergenç hiç şüphesiz çok başarılı bir organizasyona imza atmış oldu. Kadıköy Belediyesi Gençlik Merkezi sorumlusu Cem Çetindağ’ın büyük katkılarına sponsorlarda eklenince Temmuz sonunda son derece sıcak İstanbul günlerinde çok güzel bir plaj voleybolu şenliğine tanıklık etmiş olduk.

Pankartlarda ve flamalarda TVF ile Kadıköy Belediyesi isimlerini görsek bile yöneticilerini sahada görememek bizleri pek şaşırtmadı.

Bir voleybolsever olarak şampiyon olan takımları tebrik etmenin haricinde şampiyonaya katılan tüm takımlara teşekkür edyorum. Üç gün boyunca son derece kaliteli maçlar izlettiler bizlere. Organizasyon boyunca oyuncularla, basınla, seyircilerle tek tek ilgilenen Onur Ergenç’e ve Cem Çetindağ’a tüm emekleri için teşekkür ediyoruz.

Plaj ligi gözlemcisi M.Çetin Acar ve uluslararası hakemimiz Hayrettin Durak başta olmak üzere üç gün boyunca ortalama 34 derece sıcaklıkta otuz (30) maç yöneten hakemlerimiz İlker Ulu, Ramazan Demiröz, Fatma Koçak, Gürkan Say ve Yavuz Kurnaz’a en içten tebriklerimizi iletiyoruz.

Summer Cup’11 Türkiye Kupası İstanbul Etabı 2.gün ve Final maçları tüm resimleri  için TIKLAYINIZ

Summer Cup'11 Kalamış Etabı Slayt Gösterisi:
Slayt Göstericisini daha rahat izleyebilmek için Google Chrome kullanmanız tavsiye edilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder