27 Aralık 2011 Salı

Plajın "Libero"su Onur Ergenç

Çocukluğumuzda mahalle arasında futbol oynarken "Libero" terimi gerçek anlamından farklı kullanılırdı. Mahallede libero demek; kale, defans, orta saha ve forvet oynayabilmek demekti. Gerektiğinde takıma hocalık yapmaktı. Bu yüzden başlığı yeni bir voleybol mevkisi olan libero olarak değil eski mahalle terimi "Libero" olarak kullandık. Çünkü Onur Ergenc'i bize göre en iyi tanımlayacak terim buydu : Libero!
Evet TVF Plaj Voleybolu Ligi'nde mücadele eden Beşiktaş JK Plaj Voleybolu takımlarının hocası Onur Ergenc'ten bahsediyoruz. Hafta içi antremanlarda hocalık yapıyor, maç günleri tribünde taktik veriyor, takımında sakatlık geçiren oyuncu varsa yerine sahaya çıkıyor ve Beşiktaş'ın başarısı için ter döküyor... Yetmiyor yazın plaj voleybolu turnuvaları düzenliyor organizatörlük yapıyor, o turnuvalarda takım kuruyor ve kuma iniyor mücadele ediyor...
Kale desen kaleci, defans desen bek, orta sahada maestro, forvette golcü. Kısaca plaj voleybolunun ülkemizde daha çok sevilip yaygınlaşması için canla başla mücadele eden değerli isimlerden sadece birisi ve plajın liberosu Onur Ergenc.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder