1 Mart 2012 Perşembe

Spor Sadece Futbol Değildir, İstanbul Salonlara Çağırıyor

Futbolun ölüsünün diğer tüm spor branşlarını yeneceğine her türlü inanç üzerinden yemin edecek bir coğrafyanın insanlarıyız. Dünya yansa, ortalık yıkılsa, savaşlar çıksa, ekonomik krizler ardı ardına patlasa bile futbol varsa gerisi teferruattır. Biz böyle gördük, böyle yetiştik, böyle yaşıyoruz. Son yıllarda şehrimizde Dünya Basketbol Şampiyonası ve Voleybol Kulüpler Final4 etkinlikleri düzenlenmiş olabilir. Ulusal Basketbol takımımız dünya ikincisi olmuş olabilir. Kadın voleybol takımlarımız Avrupa Şampiyonu ve Avrupa 3.sü de olmuş olabilir. Hatta WTA 2011 sezon finali ülkemizde yapılmış ve daha ilk gününde 2012 WTA için insanlarımız heyecanlanmaya başlamış olabilir. Bunların hepsi oldu. Döndük dolaştık yine kürkçü dükkanına geldik. Futbol varsa varız. Yoksa yokuz… Biz futbol dedikçe Istanbul salon sporları diye direnmeye devam ediyor. Mart 2012 de Dünya Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul’da. Mart sonu Nisan başı 2012 Final Eight Euroleague Women İstanbul’da. Mayıs ayında ise Turkish Airlines Euroleague Final Four İstanbul’da… Uyan İstanbul. Salonlar dünya yıldızlarıyla dolup taşarken sen sadece Futbol izlemeye mi devam edeceksin? Biraz ara ver, nefes al. Salonlara git.
Şehir sizin için salonlarını dev organizasyonlara açıyor. Haydi, şimdi salon zamanı…


Ataköy Atletizm Salonu’nda 9-11 Mart 2012 tarihleri arasında 178 ülkeden 879 atletin katılımıyla düzenlenecek olan Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na iki hafta kaldı.
Ülkemiz, atletizm dalında ilk kez bir Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası 9-11 Mart 2012 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. 200’e yakın ülkeden binden fazla atlet Ataköy Atletizm Salonu’nda buluşurken, Türk sporseverler, aralarında Yelena Isinbayeva, Dayron Robles, Blanka Vlasic, Carmelita Jeter, Teddy Tamgho gibi yıldızların da yer aldığı çok sayıda dünyaca ünlü atleti canlı izleme fırsatı bulacak.
Dünya Salon Atletizm Şampiyonası “İstanbul 2012”, sayıları 1200’ü bulan yerli ve yabancı basın mensubu tarafından yerinde takip edilecek. Yarışmaların üç gün boyunca televizyondan yapılacak canlı yayınlarla tüm dünyada yaklaşık 3 milyar izleyiciye ulaşması bekleniyor.

Dünyaca ünlü atletleri ve sporseverleri İstanbul’da ağırlamak için hazır bekleyen Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nın resmi maskotları “Tik ve Tak” İstanbul Turu’na çıktı. Ortaköy Meydanı, Dolmabahçe Sarayı, Taksim Meydanı, Beyoğlu, Galata Köprüsü, Sultanahmet gibi İstanbul’un ikonik bölgelerini gezen “Tik” ve “Tak” gezdiği her yerde sempati ile karşılandı. “Tik” ve “Tak” tüm sporseverleri Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’na davet etti.
28 Mart- 1 Nisan tarihleri arasındaİstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Galatasaray Medical Park’ın ev sahipliğinde düzenlenecek olan Fiba Kadınlar Euroleague FİNAL 8′e katılmaya hak kazanan takımlar ve gruplar belli oldu. Bayan basketbolunun Avrupa kulüpler finalleri İstanbul’da. Fenerbahçe ve Galatasaray Medical Park takımlarının yer aldığı 8 li finaller sadece Avrupa kadın basketbolunun zirvesi olmayacak, ezeli rekabet Avrupa Arenası’nda bir kez daha sahne alacak.

Avrupa basketbol sezonunun en önemli etkinliği olan Turkish Airlines Euroleague Final Four, 11 – 13 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.
24 takım, 2012 Turkish Airlines Euroleague Final Four İstanbul’da yer alabilmek için sezon başından beri mücadele etmektedir. Dörtlü finale kalmayı başaran en iyi dört takım, 2011-2012 Turkish Airlines Euroleague şampiyonu olmak için tek maçlı eleme turnuvası oynayacaktır.
Yarı Finaller 11 Mayıs Cuma günü oynanırken, Üçüncülük Maçı ve Final Maçı 13 Mayıs Pazar günü oynanacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder